Table './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_session' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired Železničné.info

Rekonštrukcia tretieho nástupišťa na hlavnej stanici v Bratislave (3.)

Autor: Ing. Peter Páteček <peter.patecek(at)zeleznicne.info>, Téma: Bratislava (uzol), Vydané dňa: 15. 06. 2008

   V piatok 13. júna t.r. som opäť zašiel na hlavnú stanicu, aby som zistil, ako pokročili rekonštrukčné práce. Žiaľ, aj najlepšia technika niekedy zlyhá a tak sú moje piatkové fotky zatiaľ nedostupné na harddisku v mojom trucovitom počítači. Včera som mal iné záujmy, ale dnes som na hlavnú stanicu opäť zašiel, takže aktuálne fotky z rekonštrukcie tretieho nástupišťa sú tu.


Rekonštrukčné práce opäť o čosi pokročili. Nástupná hrana pri zatiaľ chýbajúcej koľaji č. 10 je takmer po celej dĺžke nástupišťa hotová. Výnimkou sú tri krátke úseky, tam kde sú podchody prebiehajú izolačné práce a jeden úsek je na strane od Vinohradov pri prechode cez koľaje. Osadené sú aj nové strešné stĺpy s priečnymi nosníkmi.
 
Nová hrana nástupišťa 


 
Koľaj č. 14 je využívaná stavebnými mechanizmami prispôsobenými na pohyb po koľaji, aj z tohto dôvodu je trolej nad koľajou bez napätia.
 
Návesť

 
Kedže sú osadené nové strešné stĺpy bol na strane nástupišťa od Vinohradov urobený ďalší cestný prejazd, tentokrát na ulicu Jaskový rad. Tak je umožnený pohyb ťažkej automobilovej techniky na stavbe.
 
Nový cestný prejazd na Jaskový rad 
Nové tretie nástupište bude na Lamačskej strane predĺžené o úsek získaný po zrušenej kusej koľaji č. 12, kde už je taktiež vybudovaná nová hrana nástupišťa. Znížený úsek na mieste prechodu cez koľaje na nástupišti chýba.
 
Predĺžený úsek nového tretieho nástupišťa
Počas piatkovej návštevy som sa bol pozrieť aj za staničnou budovou. Tu vedľa kusej koľaji, ktorá ide súbežne s Pražskou ulicou je vysypaný stavebný odpad so stavby. Bol dosť veterný deň a vietor pomerne hodne víril suchú zeminu a prach a roznášal po okolí. Snáď táto situácia nepotrvá dlho a odpad bude z tohto miesta odvezený.

Osobná doprava bola z dôvodu rekonštrukcie tretieho nástupišťa zmenená a niektoré vlaky majú iné východzie, resp. cieľové stanice. Táto súčasná zmena je ešte väčšieho rozsahu, ako pri rekonštrukcii druhého nástupišťa a týka sa vyše tridsiatich vlakov. Informácie o zmenách v doprave sú uvedené aj TU.

Fotografie z rekonštrukcie tretieho nástupišťa na hlavnej stanici v Bratislave si môžete pozrieť vo fotoalbume.Foto: © Ing. Peter Páteček