Table './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_session' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired Železničné.info

Zamračená v Raji – 2013

Autor: Ing. Peter Páteček <peter.patecek(at)zeleznicne.info>, Téma: Fotoreportáže, Zdroj: vyhrevna-vrutky, Vydané dňa: 18. 08. 2013

Spolok výhrevne Vrútky usporiadal trojdňovú akciu pod názvom „So zamračenou do Raja“. Zamračenou bol motorový rušeň 749.248-1, ktorý sa so súpravou historických vozňov Aa, Bai a WLAB (MDC VVÚŽ ŽSR) vybral cez Banskú Bystricu na Horehronie a potom ďalej, až do cieľovej stanice Mlynky. V piatok vlak svoju púť ukončil v stanici Červená Skala, v sobotu pokračoval do Mlyniek, odkiaľ sa v podvečer vrátil do stanice Dobšinská Ľadová Jaskyňa. Dnes sa tento mimoriadny vlak vrátil do Vrútok. Včera som do Mlyniek zašiel a pobyt mimoriadneho vlaku v údolí rieky Hnilec som zadokumentoval.


Priaznivci železníc, turisti a milovníci prírody dostali jedinečnú ponuku na výlet, na ktorom mohli stráviť tri dni v krásnom prostredí Nízkych Tatier a Spišsko-gemerského krasu. Voľný čas mohli využiť na návštevu známej ľadovej jaskyne, turistiku, alebo sa mohli v horúcom letnom počasí osviežiť kúpaním v priehrade Palcmanská Maša. Fotografi vlakov mali príležitosť obohatiť svoju zbierku fotografiami z jazdy tohto mimoriadneho vlaku, za ktorú sú vďační organizátorom.
 
V sobotu popoludní som zašiel najprv do Mlyniek, kde som vyfotil odstavenú súpravu mimoriadneho vlaku s motorovým rušňom 749.248 na čele. Na vlak pri jeho návrate do Dobšinskej Ľadovej Jaskyne som sa rozhodol počkať v Stratenej, kde som chcel vyfotiť aj rýchlik Horehronec pri jeho návrate do Zvolena. Svoj výlet som plánoval ukončiť v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni. Svoje plány som aj vďaka krásnemu slnečnému počasiu zrealizoval do bodky.
 
Mlynky
Zamračená v Raji - 2013
 
Zamračená v Raji - 2013
 
Zamračená v Raji - 2013
 
Zamračená v Raji - 2013
 
Zamračená v Raji - 2013
 
 
Stratená
 
R 820 Horehronec Margecany - Zvolen
Zamračená v Raji - 2013
 
Mimoriadny vlak
Zamračená v Raji - 2013
  
Dobšinská Ľadová Jaskyňa
Zamračená v Raji - 2013
 
Zamračená v Raji - 2013
 
Zamračená v Raji - 2013
  
Fotografie z akcie sú vo fotoalbume. Foto: © autor