Trať
|
Úsek trate s výlukou
|
Dátum a čas výluky
|
100
|
Bratislava – Marchegg ÖBB – Wien ÖBB
|
Bratislava hl. st. - Marchegg ÖBB
|
Nepretržitá výluka! Viď: 1)
od štvrtku (4.6.) do nedele (7.6.)
|
116
|
Kúty – Trnava
|
Šelpice - Trnava
|
v pondelok (1.6.) a stredu (3.6.),
vždy od 7.00 do 16.40 h
|
v utorok (2.6.), štvrtok (4.6.) a piatok (5.6.),
vždy od 7.00 do 14.40 h
|
120
|
Bratislava – Žilina
|
Púchov - Považská Bystrica
|
Dlhodobá výluka!
od pondelka (1.6.) do piatku (12.6.),
|
125
|
Púchov – Horní Lideč ČD
|
Púchov - Lúky pod Makytou
|
v mesiaci jún
|
127
|
Žilina – Čadca
|
Žilina - Čadca
|
od pondelka (1.6.) do pondelka (15.6.) a v utorok (17.6.),
|
140
|
Nové Zámky – Prievidza; Zbehy – Jelšovce
|
Žabokreky nad Nitrou - Veľké Bielice
|
v pondelok (1.6.)
od 9.20 do 12.30 h
|
Veľké Uherce - Oslany
|
v utorok (2.6.) Viď: 2)
od 7.00 do 13.15 h
|
141
|
Leopoldov – Kozárovce
|
Alekšince - Lužianky
|
v stredu (3.6.) Viď: 3)
od 8.30 do 13.40 h
|
vo štvrtok (4.6.)
od 8.40 do 14.30 h
|
150
|
Nové Zámky – Zvolen
|
Žiar nad Hronom - Zvolen
|
v pondelok (1.6.) a utorok (2.6.),
vždy od 8.55 do 12.35 h
|
Kozárovce - Nová Baňa
|
od stredy (3.6.) do piatku (5.6.),
vždy od 8.30 do 11.45 h
|
180
|
Žilina – Košice
|
Varín - Vrútky
|
Dlhodobá výluka!
od pondelka (11.5.) do piatku (19.6.),
|
188
|
Košice – Plaveč – Čirč – Muszyna PKP
|
Prešov - Veľký Šariš
|
v sobotu (6.6.)
od 7.50 do 13.10 h
|
191
|
Michaľany – Medzilaborce mesto – Lupków PKP
|
Trebišov - Bánovce nad Ondavou
|
Nepretržitá výluka!
od soboty (30.5.) do soboty (6.6.)
|
|
Autobusy NAD zastavujú spravidla v blízkosti železničných staníc a zastávok. Autobusy NAD premávajú podľa platného cestovného poriadku ŽSR. V autobusoch NAD bude obmedzená preprava bicyklov, detských kočiarov a cestujúcich na invalidnom vozíku. Zoznam odchýlnych miest zastavení autobusov NAD nájdete TU!
Vlaky, ktorých sa týkajú výluky, môžu meškať.
1) Výluka na trati 100
V dňoch od 3. do 7. júna 2015 bude prebiehať výluka v stanici Marchegg ÖBB
V dňoch 3.6. od 23.45 h do 24.00 h dňa 7.6.2015 rakúske železnice (ÖBB) budú vykonávať nepretržité výluky v stanici Marchegg a súčasne traťovej koľaje v úseku Marchegg - Devínska Nová Ves.
Z tohto dôvodu budú na trati Bratislava hl.st. – Devínska Nová Ves – Marchegg ÖBB odrieknuté bez náhrady všetky vlaky, t.j. 2503, 2502, 2505, 2507, 2504, 2509, 2506, 2511, 2508, 2513, 2510, 2515, 2512, 2517, 2514, 2519, 2516, 2521, 2518, 2523, 2520, 2525, 2522, 2527, 2524, 2529, 2526, 2531, 2528, 2530, 2535, 2532, 2539 a 2536.
Dňa 8.6.2015 bude zavedený vlak Os 32536, na trati Marchegg (odchod 00:10 h) – Devínska Nová Ves – Bratislava hl.st. (príchod 00:30 h).V stanici Bratislava hl. st. nebude prípoj od vlaku Os 32536 na vlaky R 615 a R 801.
Ďalšie opatrenia:
- dňa 3.6.2015 v stanici Marchegg ÖBB pri vlaku REX 2536 prestúpia cestujúci do náhradnej súpravy,
- cestujúci môžu využiť vlaky cez chodiace cez železničný priechod Bratislava-Petržalka – Kittsee ÖBB,
- medzi železničnými stanicami Bratislava hl.st. a Marchegg ÖBB môžu cestujúci môžu využiť kyvadlovú autobusovú dopravu ÖBB podľa osobitného cestovného poriadku ÖBB, kde v stanici Marchegg ÖBB nie je zabezpečený prípoj v smere na Viedeň,
- pre cestujúcich na trase Bratislava – Viedeň budú počas výluky k dispozícii výlučne spoje z/do Petržalky cez Kittsee a Bruck/Leitha.
V autobusoch NAD nie je povolená doprava imobilných cestujúcich na vozíku a preprava bicyklov. V železničných staniciach Bratislava hl.st. a Marchegg AT budú pristavené autobusy NAD pred výpravnými budovami.
Vlakové súpravy REX zo stanice Bratislava-Petržalka budú posilnené, tzn. vlak bude vedený dvoma jednotkami.
2) Výluka na trati 140
Vlaky Os 5001 (Veľké Uherce odchod o 7.35 h) a Os 5003 (Veľké Uherce odchod o 9.54 h) budú nahradené autobusmi NAD v úseku Veľké Uherce - Bystričany a vlaky Os 5526 (Bystričany odchod o 7.49 h) a Os 5002 (Bystričany odchod o 10.06 h) budú nahradené autobusmi NAD v úseku Bystričany - Veľké Uherce.
3) Výluka na trati 141
Vlaky R 722 Vtáčnik (Koniarovce odchod o cca 9.32 h) a R 723 Vtáčnik (Leopoldov odchod o 11.53 h) budú nahradené autobusmi NAD v úseku Koniarovce - Leopoldov, resp. Leopoldov - Koniarovce.