Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 25.03. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Redakcia
Zrodil sa web... (2.)
admin, 27.09.2008 (5054 prečítané)

 Priatelia,
milovníci železníc,
navštevníci on-line magazínu o železniciach
na Slovensku
Železničné.info.

Dnes je to rok, čo sa zrodil tento web... 

 Dnešný slávnostný deň
 
poskytuje vhodnú príležitosť na stručné zhodnotenie toho, čo sa redakcii magazínu

Železničné.info

za ten rok podarilo urobiť.
 
 Musím neskromne konštatovať, že toho nie je málo. Skoro každý týždeň Vám magazín Železničné.info priniesol aspoň dva autentické články. Možno sa to zdá málo, ale všetka činnosť prebieha výhradne vo voľnom čase. A čas je potrebný nielen na napísanie nejakého článku, ale pochopiteľne aj na návštevu rôznych akcií, ktorých bolo za ten rok našťastie mnoho. Čas je potrebný aj na spracovanie fotografií, na návštevu knižníc, získanie a naštudovanie materiálov a informácií, ktoré nakoniec treba spracovať do výslednej podoby. Možno sa to nie vždy podarilo na sto percent, ale aj napriek tomu Vám magazín Železničné.info za uplynulý rok ponúkol zopár zaujímavých článkov. Svedčí o tom nielen stúpajúca návštevnosť stránok magazínu, ale aj odozva na zverejnené články, či už sú to reakcie uvedené priamo k článkom, ale aj reakcie zaslané na adresu redakcie.

Za všetky reakcie Vám srdečne ďakujeme!
 
Telgárt a Horehronec

 Keď som sa pred rokom rozhodol pre vytvorenie tohto webu, viedla ma k tomu moja záľuba. Železnice ma od malička priťahovali a aj dnes neraz zájdem na niektorú stanicu alebo k trati, a sledujem tam prevádzku. Samozrejme, že rád chodím na spomienkové a iné akcie, a som vďačný za každú akciu, ktorú ľudia so srdcom zanieteným pre železnicu pripravili pre takých milovníkov železnice, ako som aj ja. Úplne prirodzene sa so svojimi zážitkami chcem podeliť s ľudmi s podobnými záujmami, možno niektorí nemali možnosť sa niektorej akcie zúčastniť, alebo ich jednoducho zaujíma to, čo sa deje na železnici, alebo ich zaujíma história našich železníc. A o tom všetkom magazín Železničné.info je. (Peťo)  
 


 Osobitne sa chcem poďakovať Norovi, ktorý sa ako prvý pridal, a sám prispel niekoľkými vlastnými článkami. Okrem toho, sme s Norom boli na spoločných výletoch, na ktorých sme spoznávali slovenské železnice.
 


 Ako ďalej...
 
Redakcia magazínu Železničné.info s cieľom zatraktívniť stránky pripravila pre návštevníkov niekoľko prekvapení.
  1. Aktívna je opäť Kniha návštev, do ktorej môžu svoje námety a pripomienky napísať aj nezaregistrovaní návštevníci magazínu. Je to z dôvodu obmedzenia pridávania príspevkov k článkom, ktoré môžu pridávať už len zaregistrovaní a prihlásení návštevníci.
  2. Pre zaregistrovaných návštevníkov je k dispozícii interná pošta. Takže členovia klubu si môžu navzájom zasielať interné e-mailové správy. Zoznam členov klubu je prístupný len zaregistrovaným a prihláseným členom klubu.
  3. Už dlhší čas som tu chcel mať zoznam literatúry o železniciach. Teraz som aktivoval Knižnicu, v ktorej je zoznam kníh o železniciach, histórii, o rušňoch, o modelovaní a pod. Knihy možno vyhľadávať podľa názvu alebo autora knihy, ale knižnica umožňuje aj podrobnejšie vyhľadávanie. V Knižnici je možné knihy nielen hodnotiť, ale na obsah a kvalitu knihy môžu zaregistrovaní a prihlásení návštevníci vyjadriť svoj názor, alebo vymieňať svoje skúsenosti. Pochopiteľne, že do knižnice budú pridávané postupne ďalšie knihy.
  4. Všetkým návštevníkom je k dispozícii Terminologický slovník, ktorý poskytuje stručný, ale aj podrobnejší výklad niektorých pojmov z oblasti železníc. Slovník má jednoduchú obsluhu a umožňuje vyhľadávanie. Pochopiteľne, že Slovník bude postupne dopĺňaný a počet výrazov bude narastať. Pri tvorbe Slovníka vychádzam z dostupnej literatúry a predpisov. Slovník má však informatívny charakter a nenahradzuje platné predpisy.
  5. Keďže život na železniciach je dynamický, pohyb je najlepšie zachytiť na video. Preto pribudla sekia Multimédiá on-line, v ktorej sa z času na čas objaví aj nejaké video. Teraz, na úvod Vám ponúkame tri krátke vídeá z Telgártu a z GP Slovakia 2008. Okrem toho budú do tejto sekcie pridávané hlásenia a znelky železničných staníc na Slovensku, prípadne aj inde vo svete. Tu je príležitosť aj pre Vás, návštevníkov, pokiaľ máte záujem prispieť nahrávkou znelky stanice, hlásením staničného rozhlasu alebo krátkym videom, kontaktujte redakciu.
Veríme, že tieto rozšírené možnosti magazínu Železničné.info privíta väčšina návštevníkov. Redakcia pripravuje aj ďalšie prekvapenia, ale o nich budete informovaní, keď to bude aktuálne.
 
Samozrejme, že stále platí ponuka na spoluprácu. Či už ide o prispievanie vlastnými článkami, fotografiami, či videami, v prípade seriózneho záujmu neváhajte a kontaktujte redakciu magazínu Železničné.info.
 
Redakcia magazínu

 Keď som vo februári natrafil na túto stránku, vedel som, že má budúcnosť. Ja som sa sem vlastne dostal len úplnou náhodou. Našiel som chýbajúci údaj na stránke a napísal som Peťovi. Odkedy poznám tento web, zlepšil sa aj môj vzťah k železnici. Peťo mi pomohol s mnohými vecami, začalo ma baviť fotografovanie, ale aj písanie článkov o železnici. Som rád, že som natrafil práve na tento dobrý magazín o železniciach. Verím, že magazín Železničné.info vydrží a bude Vám prinášať mnohé zaujímavé správy zo sveta železníc. (Noro)

Ing. Peter Páteček
Norbert Mondek
 
Železničné.info
 
Vám chce vyjadriť svoje veľké poďakovanie sa doterajšiu priazeň a verí, že aj naďalej budete našimi stálymi čitateľmi.

Home