Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 27.09. 2022
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Bratislava (uzol)
Nový spôsob vybavovania cestujúcich na hlavnej stanici
admin, 01.12.2008 (7685 prečítané)

BRATISLAVA (ZSSK) - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., oznamuje cestujúcej verejnosti, že od pondelka 1. decembra 2008 začala realizovať  pilotný projekt nového,  rýchlejšieho a prehľadnejšieho spôsobu vybavenia  cestujúcich na bratislavskej hlavnej železničnej stanici. 
 

V záujme skvalitnenia služieb zákazníkom sa tým vytvoria rôzne skupiny zákazníkov s prihliadnutím na rýchlosť vybavenia. To znamená, že zákazník bude nasmerovaný k jednotlivým pracoviskám po farebne odlíšených zónach na základe  jeho aktuálnej konkrétnej požiadavky. Celý proces jeho vybavovania sa tak nielen sprehľadní, ale aj urýchli.
 
Farebne odlíšených zón bude na hlavnej stanici šesť: svetlomodrá, tmavomodrá, svetlooranžová, tmavooranžová, sivá a biela.
 
Farebné zóny
 
Svetlomodrá zóna predstavuje základné vybavenie cestujúcich, kde budú vybavované všetky požiadavky pre vnútroštátnu prepravu s rezerváciami a úzky okruh požiadaviek v medzinárodnej preprave do cieľových železničných staníc Českej republiky, Rakúska, Maďarska a Poľska.
 
Tmavomodrá zóna znamená komplexné vybavenie cestujúcich s predajom všetkých druhov vnútroštátnych a medzinárodných dokladov a s poskytnutím informácií potrebných k ich ceste. V rámci tejto zóny bude vyčlenená pokladnica pre prednostné vybavovanie cestujúcich s obmedzenou mobilitou, tehotných žien, cestujúcich do 1. triedy a prednostný predaj pre spoje SuperCity.
 
Svetlooranžová zóna je pre rýchle vybavenie cestujúcich. Tu bude zabezpečený rýchly predaj vnútroštátnych cestovných lístkov bez možnosti zakúpenia miesteniek, lôžok a ležadiel a bez možnosti platby kartou.
 
Tmavooranžová zóna je určená pre nadštandardné vybavenie a je to vlastne zákaznícke centrum. V ňom cestujúcim poradia, vybavia zložité požiadavky v medzinárodnej preprave náročné na čas obsluhy, vybavia väčšie skupiny  a ponúknu doplnkové tovary a služby.
 
Sivá zóna je pre doplnkové vybavenie cestujúcich, s prednostným vybavením vlakových čiat, pre vybavovanie zásielok  kuriér a interkuriér, vybavovanie preukazov na zľavu cestovného a doplnkový predaj vnútroštátnych cestovných lístkov.
 
V bielej zóne sa cestujúci dostanú k informáciám o vlakových spojeniach, cestovných lístkoch, poskytovaných službách  a podmienkach prepravy.
 
Informácie o farebne odlíšených zónach služieb sú uvedené tiež v anglickom a nemeckom jazyku. O novom spôsobe vybavenia na  bratislavskej hlavnej stanici budú cestujúci informovaní aj prostredníctvom informačných letákov vo vybraných osobných vlakoch, zrýchlených vlakoch, rýchlikoch a IC vlakoch.

Home