Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 09.12. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
M������������V
Štrajk maďarských železničiarov spôsobil kolaps dopravy
admin, 15.12.2008 (3947 prečítané)

BUDAPEŠŤ (Webnoviny) - Maďarskí železničiari, ktorí žiadajú vyššie mzdy, spôsobili v pondelok svojím pokračujúcim štrajkom kolaps dopravy v celej krajine. Zamestnanci spoločnosti MÁV združení v odboroch VDSZSZ rozšírili v nedeľu po 18:00 štrajk vo východnej časti krajiny na celú železničnú sieť, pričom v pondelok táto situácia spôsobila značné problémy v doprave.

Pracovníci maďarských železníc okrem vyšších platov požadujú aj jednorazovú odmenu, ktorú by mala spoločnosť financovať z predaja divízie štátnej nákladnej prepravy. Ako uviedol prevádzkovateľ železníc MÁV, štrajk spôsobil v pondelok zastavenie takmer všetkých vlakov.


Podľa vyhlásenia železničnej spoločnosti sa prevádzka niektorých liniek po výmene zmien o 10:00 v pondelok ráno obnovila, no doprava naďalej zostáva nepredvídateľná. Ako uviedla tlačová agentúra MTI, doprava na niektorých miestach bola nahradená autobusmi. Štrajkom sa nevyhlo ani budapeštianske letisko, kde zamestnanci už šiesty deň žiadajú lepšie pracovné podmienky. Podľa prevádzkovateľa letiska bude mať väčšina odletov lietadiel meškanie, pričom talianska Alitalia zrušila ranné lety do Ríma a maďarský letecký prepravca Malev v pondelok zrušil 12 plánovaných letov.

SITA/Reuters

Home