Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 24.03. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Redakcia
P. F. 2009
Peter, 31.12.2008 (3066 prečítané)

Milí priatelia,
milovníci železníc, návštevníci
magazínu o železniciach na Slovensku
Železničné.info 
 

   Vianočné sviatky sú za nami. Dnes oslavujeme Silvester 2008 a Nový rok nám klope na dvere. Mnohí v tomto období budeme bilancovať uplynulý rok 2008, aký bol a čo priniesol. Aký teda bol rok 2008 z pohľadu magazínu Železničné.info?

 

  Rok 2008 bol bohatý na množstvo akcií, z ktorých mnohé boli v znamení 160. výročia príchodu prvého parného vlaku na územie Slovenska. Z viacerých akcií, sme Vám tu na stránkach nášho magazínu priniesli zaujímavé informácie a fotografie. Aj pri tejto príležitosti sa chcem opäť poďakovať všetkým, ktorí sa obetavo podieľali na ich príprave. 

 

  Osobitne sa chcem poďakovať ľuďom, ktorí sa z nadšením starajú o obnovu a zachovanie historickej železničnej techniky, bez ktorej by sa nemohli tieto akcie uskutočniť.
 
 
Ale neboli to len akcie "zábavného" charakteru, ktoré sa uskutočnili v roku 2008. Spoločne sme napríklad sledovali opravu najstarších slovenských tunelov v Bratislave, rekonštrukciu nástupíšť na bratislavskej hlavnej stanici, v Starom Smokovci, či v Šarišských Lúkach. Okrem toho, som podnikol sám alebo spoločne s Norom niekoľko výletov, z ktorých tu boli zverejnené reportáže. Pochopiteľne, že nemohol som byť všade a na všetkých akciách, ale to nemôže ovplyvniť moje celkové pozitívne hodnotenie.
 

  Všetkým návštevníkom magazínu o železniciach na Slovensku ďakujeme za priazeň prejavenú v roku 2008.

 

  Aký bude rok 2009? Nechcem byť prognostik, ani veštec, ale vyhliadky nie sú príliš optimistické. Finančná kríza, ktorá sa rozšírila zo Spojených štátov prakticky do celého sveta, sa nevyhla ani Slovensku. Kríza sa už prejavila aj na našich železniciach, a to predovšetkým poklesom množstva prepravených surovín a tovarov. Skôr, či neskôr táto kríza zasiahne pracovný, či rodinný a osobný život mnohých z nás.

 

 Život človeka možno prirovnať aj k vlaku. Každý vlak má svoju východziu, aj cieľovú stanicu. Trať sa kľukatí, má stúpania a klesania, pre ktoré vlak ide raz pomalšie, inokedy rýchlejšie. Aj život nám niekedy plynie pomaly a niekedy priam letí. Na trati, tak ako aj na našej životnej púti, sú i tunely, v ktorých je tma. Tma, v ktorej ľudia tápu a mnohí sa jej boja. Nezabúdajme však na to, že aj ten najdlhší tunel má nielen svoj začiatok, ale aj koniec. Koniec tunela, ktorý v tej tme žiari ako svetlý bod. Preto neklesajme na duchu a spomeňme si na tieto slová, keď sa nebodaj ocitneme v ťaživej životnej situácii a budeme mať pocit bezradnosti.

 

  V euroroku 2009 Vám prajeme mnoho úspechov v pracovnom aj osobnom živote, zdravie, lásku, rodinnú pohodu a šťastie.

 

 za redakciu magazínu Železničné.info

 

Peter


Home