Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 24.03. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Redakcia
Zrodil sa web... (3.), ideme ďalej!
Peter, 30.09.2009 (3131 prečítané)

     V nedeľu uplynuli dva roky od vzniku internetového magazínu o železniciach na Slovensku ŽELEZNIČNÉ.INFO. Uvažoval som dlhší čas, či mám napísať pri tejto príležitosti nejaký stručný príhovor. Nakoniec som sa predsa len rozhodol pre jeho napísanie. Predovšetkým preto, aby som sa Vám, návštevníkom stránok magazínu, v mene redakcie poďakoval za doteraz prejavenú priazeň.

Mohol by som svoj príhovor premeniť na hodnotenie toho, koľko článkov, fotografií a videí sme zverejnili na stránkach magazínu ŽELEZNIČNÉ.INFO za uplynulé dva roky. Ale myslím si, že nie je potrebné tu podrobne analyzovať tieto veci. Tieto údaje sú tu dostupné všetkým, každá fotografia vo fotoalbumoch koľajových vozidiel má svoje ID číslo (tá posledná má to číslo 1104). Taktiež pri každom zverejnenom článku je uvedené koľkokrát bol prečítaný. Tieto údaje pomáhajú aj nám, pretože sa tak môžeme orientovať na oblasti, ktoré návštevníkov stránok a čitateľov najviac zaujímajú. 
 
Pretože forma je dôležitou súčasťou každých internetových stránok, boli počas uplynulého obdobia boli urobené aj menšie zmeny na stránke magazínu, ktorých cieľom je ju ešte viac zatraktívniť.
 
Článkové fotoalbumy sú pripojené k jednotlivým článkom a pre zobrazenie fotografií sa používa lightbox, takže nie je potrebné prechádzať na stránku fotoalbumu. K niektorým starším článkom je potrebné toto zobrazovanie ešte dopracovať. Ďalšie menšie zmeny boli urobené v zobrazovaní fotografií, kde sa okrem náhodne vybraných fotografií, zobrazuje aj posledných sedem vložených fotografií do príslušných fotoalbumov.
 
V poslednom období pribudla na webe kalkulačka pre výpočet kontrolnej číslice hnacích koľajových vozidiel. Po vložení šesťmiestneho čísla v tvare 123456 cez klávesy kalkulačky, alebo po napísaní do okna formulára, prebehne po stlačení tlačidla výpočet a zobrazí sa kompletné číslo vozidla.
 
Zatiaľ posledná zmeny sa týka spustenia inzercie. Každý zaregistrovaný a prihlásený návštevník si môže na stránky magazínu bezplatne podať inzerát a mali by to byť inzeráty týkajúce sa najmä modelovej železnice, ale kategórie sú rozšírené aj na iné oblasti. Inzertný systém umožňuje vložiť fotografiu predávanej, resp. kupovanej veci, veľkosť fotografie bude systémom upravená na veľkosť 520 px. Reagovať na inzeráty môžu aj neprihlásení návštevníci stránok. Ďalšie informácie sú uvedené priamo na stránke inzertného systému.
 
Pripravujú sa aj ďalšie zmeny vzhľade stránok magazínu, ale netreba predbiehať. Všetky články a materiály naša málopočetná redakcia pripravuje vo svojom voľnom čase, ktorého nie je toľko, ako by si človek prial. Ale aj napriek tomu sa snažíme zatraktívniť aj vzhľad stránok magazínu, čo si vyžaduje tiež nejaký čas.
 
Možno konštatovať, že uplynulé obdobie jednoznačne potvrdilo správnosť rozhodnutia založiť stránky magazínu o železniciach na Slovensku. Rozhodne je lepšie a zaujímavejšie budovať stránky vlastného magazínu, než imidž imaginárnej redakcie, ktorá čaká na to, kto jej čo zašle. Stále platí ponuka na spoluprácu. Ak má niekto seriózny záujem, a chce sa stať členom nášho redakčného tímu môže nás kontaktovať.
 
Naďalej by sme chceli udržať trend a pridávať na stránky magazínu aspoň dva vlastné články týždenne. Nie je to vysoký počet, ale našou snahou je, aby každý článok mal aj určitú informačnú hodnotu.
 
Keď som pred dvoma rokmi začínal, ani vo sne som nepredpokladal, že tu za dva roky príde viac ako 36 tisíc návštevníkov. Samozrejme, že štatistika nie je prvoradá, ale poteší každého, že jeho práca má nejaký zmysel. Pochopiteľne, že takýto úspech aj zaväzuje.
 
Úplne na záver Vám chcem za našu mini redakciu vyjadriť naše veľké poďakovanie za doterajšiu priazeň. Našou stálou snahou je, aby ste aj naďalej boli našimi spokojnými čitateľmi a pravidelnými návštevníkmi internetových stránok magazínu o železniciach na Slovensku ŽELEZNIČNÉ.INFO. 
 
Peter

Home