Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 24.03. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Redakcia
PF 2010
Peter, 01.01.2010 (2701 prečítané)

Vážení priatelia, milovníci železníc,
 
dnes oslavujeme Nový rok. Mnohí sa zamýšľame nad tým, aký bol uplynulý rok 2009.
 
 

Z pohľadu magazínu Železničné.info môžem stručne konštatovať, že sme pokračovali v dobrom trende. Aj v roku 2009 boli viaceré zaujímavé spomienkové podujatia, z niektorých sme Vám priniesli informácie. Z pohľadu zachovania historických koľajových vozidiel na Slovensku za najväčšiu udalosť v roku 2009 považujeme znovuzrodenie parného rušňa 498.104. V uplynulom roku prebiehala napr. rekonštrukcia 4. nástupišťa na hlavnej stanici v Bratislave, z ktorej sa tu objavovali aktuálne informácie. Ďalej sme priniesli informácie o niektorých ďalších rušňoch a iných koľajových vozidlách, ktoré chodia na našich tratiach, ale aj ďalšie technické informácie z oblasti železníc. V tomto budeme pokračovať aj v ďalšom období.
 
Tiež sme sa snažili zlepšiť, zatraktívniť a rozšíriť niektoré funkcie na našom webe. Zatiaľ sa niektoré nevyužívajú tak, ako by sa dalo, ale všetko chce zrejme svoj čas. Teší nás, že magazín Železničné.info si našiel svojich stálych čitateľov. Najviac nás potešil záujem niektorých o spoluprácu. Dúfam, že táto spolupráca sa bude postupne ďalej rozvíjať. Magazín Železničné.info sú slobodné a otvorené stránky pre každého, kto má záujem o serióznu spoluprácu.
 
Chceme Vám poďakovať za Váš záujem o stránky magazínu Železničné.info. Budeme sa snažiť aj v nasledujúcom období prinášať týždenne zaujímavé správy a novinky z diania na slovenských železniciach. Namiesto tlačových správ sa tu však budú objavovať radšej komentáre a názory na dianie. Zaujímavé informácie sa objavili tesne pred koncom roka 2009 o opätovnom zlúčení železničných spoločností. Pokračovať bude rekonštrukcia trate 120, resp. výstavba V. koridoru. Takže bude o čom písať a diskutovať aj v roku 2010. Práve diskusné fórum, ktoré je dostupné na našom webe sa zatiaľ neuchytilo podľa našich predstáv. Sme si vedomí, že je množstvo webov, ktoré poskytujú diskusné fórum. Je pre nás však trochu nepochopiteľné, prečo niektorí prispievajú radšej v diskusnom fóre na inom webe, na ktorom sa preukázateľne pozmeňuje obsah diskusných príspevkov, bezdôvodne sa mažú diskusné príspevky, znefunkčňujú sa odkazy na iné webové stránky apod. Toto rozhodne nie je naša cesta.
 
Ďakujeme Vám za priazeň prejavenú v roku 2009 a dúfame, že aj naďalej budete našimi stálymi čitateľmi. Prajeme Vám v roku 2010 pevné zdravie, šťastie, veľa osobných a pracovných úspechov a rodinnú pohodu.
 
Vaša redakcia
 

Home