Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 26.01. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Trate 170-174
Mimoriadne obmedzenia osobnej železničnej dopravy v úseku Banská Bystrica – Diviaky
admin, 16.04.2010 (9277 prečítané)

BRATISLAVA 16. apríla 2010 (ZSSK) - Železničná spoločnosť Slovensko,  a. s. (ZSSK)  oznamuje,  že od utorka 20. apríla do pondelka 24. mája 2010 budú v úseku Banská Bystrica - Kostiviarska odrieknuté všetky vlaky osobnej dopravy a nahradené náhradnou autobusovou dopravou (NAD). Dôvodom odrieknutia vlakov je výluka železničnej trate v úseku Banská Bystrica – Kostiviarska  pre výstavbu cestnej komunikácie „Rýchlostná cesta R1, úsek č. 4, Banská Bystrica – severný obchvat“. 

Počas pracovných dní  budú v úseku Banská Bystrica – Kostiviarska – Uľanka dva vlaky nahradené autobusmi. Ide o  zrýchlený  vlak (Zr) 1840 „Strečno“ a osobný vlak (Os) 7301 z Vrútok do Banskej Bystrice.

ZSSK  pre  prebiehajúce výlukové práce na koridoroch medzi železničnými stanicami Žilina – Nové Mesto nad Váhom a Žilina – Čadca nezaručuje čakanie všetkých prípojných vlakov v železničných staniciach Žilina, Vrútky, Banská Bystrica a Zvolen os. st.
 
Náhradné zastávky pre náhradnú autobusovú dopravu:
 
  • autobusy NAD budú pristavené v železničných staniciach Banská Bystrica, Kostiviarska a Uľanka  pred staničnou budovou,
  • zastávka  náhradnej autobusovej dopravy pri vlaku Os 7301 v Kostiviarskej bude na hlavnej ceste, na autobusovej zastávke dopravcu  SAD Banská Bystrica – „Kostiviarska, železničná stanica“.
 
Lôžkový vozeň WLAB 379 ČD nebude radený vo vlakoch:
 
  • Zr 1847  „Šturec“ na trati Vrútky – Banská Bystrica – Sliač kúpele. Cestujúci do staníc Banská Bystrice a Sliač kúpele budú prepravení z Vrútok vo vozňoch na sedenie. Vozeň na trati Vrútky - Zvolen os. st. bude dopravený odklonom cez Kremnicu s príchodom do Zvolena os. st. o 7.58 h.
  • Zr 1849 „Kľak“ na trati Žilina - Vrútky – Banská Bystrica – Sliač kúpele. Cestujúci do staníc Banská Bystrica a Sliač kúpele budú prepravení zo Žiliny vo vozňoch na sedenie. Vozeň na trati Žilina - Zvolen os. st. bude dopravený odklonom cez Kremnicu s príchodom do Zvolena os. st. o 9.15 h.
  • Zr 1846 „Šturec“ na trati Sliač kúpele – Banská Bystrica. Cestujúci budú prepravení vo vozňoch na sedenie. Do lôžkového vozňa si môžu prestúpiť v železničnej stanici Diviaky.
 
Vo vlakoch:
 
  • Zr 1840 na trati Zvolen os.st. –  Diviaky,
  • Ex 144 na trati Zvolen os.st. –  Vrútky,
  • Zr 1842 na trati Zvolen os.st. –  Žilina,
  • Ex 231 na trati Banská Bystrica  - Zvolen os. st.,
  • Zr 1845 na trati Banská Bystrica  - Zvolen os. st.
 
nebudú radené miestenkové vozne, vozeň 1. triedy, oddiel pre cestujúcich s obmedzenými pohybovými schopnosťami, reštauračný vozeň a pojazdná úschovňa batožín.
 
Ďalšie konkrétne zmeny sú v informácii o mimoriadnej zmene – výveska pre cestujúcich, ktorá je zverejnená na železničných staniciach a na webovej stránke ZSSK.
 
ZSSK sa ospravedlňuje za vzniknuté problémy a žiada cestujúcich, aby venovali pozornosť hláseniam staničného rozhlasu a informáciám, zverejnených na príslušných železničných staniciach.
 
Všetky podrobnosti o cestovaní vlakom získate na čísle Kontaktného centra 18 188,  v osobných pokladniciach Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. alebo na internetovej stránke www.slovakrail.sk.

Home