eleznin.info pro PDA eleznin.info pro PDA - 09.12. 2023
Home | Top 10 | Vyhadvanie |
Fotoreport������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������e
Gemersk strela zamierila op v Dobinej
Peter, 27.10.2011 (9936 pretan)

Klub historických koajových vozidiel pri RD Haniska pri Košiciach usporiadal 15. októbra 2011 alšiu jazdu do Dobšinej. Do Dobšinej gemerský expres u išiel viac krát, ale mne len teraz konene vyšlo túto akciu zadokumentova. Tra 167 z Roavy do Dobšinej je od 3, februára 2003 bez osobnej dopravy. Nákladná doprava tu zatia funguje, ale po zastavení aby v ninej Slanej je slabšia. Pár fotografií z jazdy Magdy do Betliara a Dobšinej je v fotoreportáe.

Ráno som zašiel na stanicu v Roave. Tu som sa pozdravil s priatemi, ktorí motorovým expresom cestovali z Košíc.
 
Ráno v Roave
Gemerský expres
 
Kee Noro a Patrik išli vlakom a do Betliara, odišiel som zo stanice krátko pred odchodom vlaku, aby som odfotil jeho prejazd cez pôvodnú stanicu v Roave, ktorá je u len zastávka s názvom Roava predmestie. Ke vlak prešiel presunul som sa do Betliara.
 
Roava predmestie
Gemerský expres 
 
V Betliari cestujúci vystúpili. Niektorí sa vybrali do kaštiea. Iní postávali na stanici. Do vlaku nastúpili domáci, starší aj mladší, ktorí sa prišli previes Gemerským expresom do Dobšinej.
 
Betliar - prvá cieová stanica
Gemerský expres 
 
Spolone s mojimi spoloníkmi sme ešte pred odchodom vlaku odišli z Betliara a pomaly sme sa premiestnili po trase do Dobšinej. Cestou sme si urobili fotozastávku v Goove.
 
Goovo
Gemerský expres 
 
Z Goova sme išli rovno na stanicu do Dobšinej. Tu sme pokali na príchod vlaku. Po príchode vlaku išiel motorový voze obieha, o sme spolu s ostatnými pozorne sledovali.
 
Po príchode do Dobšinej
Gemerský expres
 
Magda obieha
Gemerský expres
  
Netrvalo dlho a vlak bol pripravený na odchod. Magda sa rozbehla naspa do Betliara, a sa za ou prášilo, pardon, dymilo.
 
Za vlakom sa len tak práší, teda dymí
Gemerský expres
  
To u aj my sme sedeli v aute a vlak sledovali, chceli sme opä urobi nejaký záber aj na trati.
 
Opä Goovo
Gemerský expres
  
V Betliari domáci výletníci vystúpili a nasledovala dlhšia prestávka. Tú sme vyuili aj my na menšie oberstvenie. Popoludní bola v pláne ešte jedna jazda z Betliara do Dobšinej, pre udí, ktorí cestovali z Košíc. Moji spoloníci mali samozrejme záujem o prevezenie vlakom, tak som do Dobšinej išiel druhý krát sám.
  
Betliar a spokojní cestujúci
Gemerský expres
 
Obiehanie
 Gemerský expres
 
Cestou som samozrejme mal fotozastávky, aby som mal nejakú spomienku na túto jazdu.
 
Gemerský expres opä mieri do Dobšinej
V pozadí naavo miestny kostol v Gemerskej Polome
Gemerský expres 
 
  
V Dobšinej opä Magda obiehala, take nám na pamäové karty pribudlo pár alších záberov. Do Betliara a Roavy sme u išli opä spolone autom. Fotenie bolo z dôvodu lepších podmienok zaujímavejšie práve pri jazde z Dobšinej do Roavy.
 
A opä príchod do Dobšinej
 Gemerský expres
 
A ešte jedno obiehanie, vzadu vyta starnúca vodáre
Gemerský expres
 
Údolím rieky Slaná Magda cvála 
Gemerský expres
 
Príchod do Roavy s Krásnou Hôrkou v pozadí
Gemerský expres
 
Do videnia priatelia!
Gemerský expres
 
V Roave motorový voze opä obiehal prívesný voze. Obiehanie prebehlo rýchlo a tak sme zostávajúci as vyuili na rozlúku. Ke bolo všetko pripravené na odchod výpravca zdvihol výpravku a dal náves na odchod vlaku. Vlak s výletníkmi sa vydal na cestu do Košíc. Urobil som posledný záber a pobral som sa spokojný domov. Ve výlet sa vydaril a stretnutie s priatemi potešilo. A aj ke bolo poas da viac oblanosti, nepršalo, dokonca sa obas objavilo aj slnko.
 
Záverom zostáva u len poakova organizátorom za peknú akciu. Klub historických koajových vozidiel pri RD Haniska pri Košiciach usporadúva podobné jazdy po zabudnutých tratiach. Z Košíc na Gemer chodí gemerská strela do Slavošoviec alebo do Dobšinej. Zabudnuté gemerské trate do Slavošoviec a Dobšinej sú bez osobnej dopravy, tento rok sa k nim pridala alšia gemerská tra do Muráa. Bolo by dobré, keby sa Magda raz vybrala aj do Muráa. Uvidíme. Fotografie z akcie sú vo fotoalbume.

Svisiace lnky:
V Roave pribudne nov priecestie (10.10.2016)
Magda sa vybrala do Betliara (22.10.2013)
Magda v ppave (19.05.2013)
Do Dobinej op iiel Gemersk expres (30.07.2012)
eleznin stanica Dobin (07.02.2010)


Home