Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 25.06. 2024
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Trate 170-174
OZ Kamenica bojuje o Starú Kremničku
admin, 27.05.2012 (30886 prečítané)

Vyjadrenie OZ KAMENICA k listu ŽSR: Opäť pozdrav od železníc, ktorý patrí medzi likvidačné. V liste nám navrhujú dve alternatívy zachovania koľaje na stanici v Starej Kremničke, ktoré nie je v našich silách splniť. Tieto podmienky by boli pravdepodobne vysoké a neprijateľné aj pre mnohé komerčné firmy.
 

V druhej časti listu si dávajú podmienku na odpredaj budovy, aby sme vyčlenili jednu miestnosť pre potreby železnice, čo už považujem za vrchol drzosti a arogancie od železníc. Jednu budovu nám zbúrali, druhú chceli tiež zbúrať tak že by tam nič nezostalo. Teraz keď chceme budovu odkúpiť a zrekonštruovať, tak takáto podmienka. Pritom tam rušia neustále aj zastavovanie vlakov, tak potom pre koho by tá miestnosť mala slúžiť. Ale ústretový krok z ich strany žiadny !!! Zatiaľ nevieme ani cenu za budovu a už táto podmienka, ale podľa doterajších postupov železníc tak asi tiež budú chcieť na nás dobre zarobiť. Náš projekt záchrany stanice nie je komerčný, ide nám o zachovanie histórie ale pri takomto kultúrnom barbarstve železníc to môžme len zabaliť a opýtať sa čo sme to za štát, kde sa takto cez štátnu firmu zaobchádza z našou históriou a štátnym majetkom ???
 
O ďalšom postupe rozhodne Správna rada združenia, ktorá sa zíde v najbližšom čase. Za týchto podmienok je záchrana stanice pre nás neprijateľná a náš projekt bude zastavený, následne príde k demontáži koľají a zbúraniu budovy.
 
predseda OZ KAMENICA F. Kovár
 
List ŽSR
List ŽSR 

Súvisiace články:
Železničná stanica Stará Kremnička (05.05.2012)
So Šlachtičnou do Kremnice (05.06.2011)
Mimoriadna zmena na trati Horná Štubňa – Diviaky (27.08.2010)
Z archívu: Spomienka na hradlo Kremenisko (22.11.2007)
Trať 171: Zvolen os.st - Hronská Dúbrava - Kremnica - Horná Štubňa - Diviaky (27.09.2007)


Home