Table './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_session' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired Železničné.info

Železničná stanica Prešov - jeseň 2007

Autor: Ing. Peter Páteček <peter.patecek(at)zeleznicne.info>, Téma: L - Š, Vydané dňa: 07. 10. 2007

     V prvej časti som Vám priblížil stav, ktorý bol na železničnej stanici v Prešove na jeseň 2006. To už v plnom prúde prebiehala jej rekonštrukcia, ktorá spočívala v rekonštrukcii koľajiska pre osobnú dopravu a výstavbe nástupíšť a podchodu k nim. V tejto reportáži sa pozrieme na súčasný stav. Minulý víkend som teda opäť zavítal do tohto krajského mesta, aby som zistil, ako stavebné práce pokročili. Bol som milo prekvapený, pretože stavebné práce sú takmer hotové. Jedine odchodové návestidlá neboli zatiaľ funkčné.


Pre príchod k osobným vlakom slúži priamo z haly podchod. Škoda len, že dojem kazia akési papierové odkazy, aby cestujúci pre príchod k vlakom použili podchod. Papiere sú nalepené na bočnej stene popdchodu. Taxislužba si však reklamu na svoje služby už naaranžovala.
 
Podchod k nástupišťam
Rekonštrukcia žst. Prešov
 
Pohľad na nové prvé nástupište.
 
Prvé nástupište
Rekonštrukcia žst. Prešov
 
Prvé a druhé nástupište od juhu. Všetko to dýcha novotou.

Prvé a druhé nástupište
Rekonštrukcia žst. Prešov
 
Celkový pohľad na všetky tri nástupišťa a dopravné koľaje.

Nové nástupišťa zmenili tvár pôvodnej stanice
Rekonštrukcia žst. Prešov
 
Detailnejší pohľad na tretie nástupište.

Tretie nástupište zbízka
Rekonštrukcia žst. Prešov
 
Výpravná budova a nové nástupišťa spolu ladia.

Výpravná budova 
Rekonštrukcia žst. Prešov
 
Nástupištia sú už v plnej prevádzke, od tretieho práve odchádza osobný vlak.

Motorový rušeň 754.073-5 na čele osobného vlaku
Rekonštrukcia žst. Prešov
 
Som presvedčený, že moje predpoklady o bezpečnejšom a pohodlnejšom cestovaní sa splnili. Prešov má peknú a modernú železničnú stanicu. Ďalšie fotografie si môžete pozrieť vo fotoalbume. Všetky fotografie sú z 30. septembra 2007.