Nostalgické jazdy v sobotu 18. apríla 2015
|
|
|
|
Vstupné na jazdy si netreba vopred objednávať a rezervovať, lístky sa kupujú priamo vo vlakoch.
|
|
|
|
Humenská strela
(motorový vlak, Stakčínska strela 810.004) |
|
Stanica
|
odchod
|
Humenné
|
7:00
|
Michalovce
|
7:26
|
Trebišov
|
8:00
|
Košice (príchod)
|
10:15
|
Košice
|
16:10
|
Trebišov
|
17:13
|
Michalovce
|
17:35
|
Humenné (príchod)
|
18:50
|
Spiatočné vstupné Humenská strela: 4,00 € dospelí (2 € deti), 10 € rodinný pre 2+2 a viac detí, nezáleží na počte vlastných detí. V cene je dvojdňový vstup do RD na podujatie.
Zloženie súpravy: historický motorák 810.004, známy ako Stakčínska strela spolu s prívesným vozňom novšej konštrukcie 011.
|
|
|
|
Sečovská strela
(motorový vlak, Hurvínek M 131.1125 a M 240.039) |
|
Stanica
|
odchod
|
Sečovce
|
8:00
|
Trebišov
|
8:40
|
Michaľany
|
9:20
|
Košice (príchod)
|
10:15
|
Košice
|
16:10
|
Trebišov
|
17:13
|
Sečovce (príchod)
|
17:32
|
Spiatočné vstupné Sečovská strela: 4 € dospelí (2 € deti), 10 € rodinný pre 2+2 a viac detí, nezáleží na počte vlastných detí. V cene je dvojdňový vstup do RD na podujatie.
Zloženie súpravy: historický motorák M 131.1125 + M.131 1538, známe ako Hurvínek, s prívesným vagónom a tisoveckým „motoráčikom“ M 240 0039.
|
|
|
|
Medzevský expres
(motorový vlak)
|
|
Stanica
|
odchod
|
Medzev
|
8:00
|
Jasov
|
8:08
|
Moldava n. Bodvou
|
8:25
|
Košice (príchod)
|
9:01
|
Košice
|
16:20
|
Moldava n. Bodvou
|
17:00
|
Jasov
|
17:16
|
Medzev (príchod)
|
17:23
|
Spiatočné vstupné Medzevský expres: 4,00 € dospelí (2 € deti), 10 € rodinný pre 2+2 a viac detí, nezáleží na počte vlastných detí. V cene je dvojdňový vstup do RD na podujatie.
Zloženie súpravy: Historický motorák M 131.1053, známy ako Hurvínek s prívesným vagónom.
|
|
|
|
Prešovský rýchlik
(parný vlak) |
|
Stanica
|
odchod
|
Prešov
|
8:30
|
Kysak
|
8:52
|
Košice (príchod)
|
9:07
|
Košice
|
16:00
|
Kysak
|
16:23
|
Prešov (príchod)
|
16:47
|
Spiatočné vstupné Prešovský rýchlik: 4,00 € dospelí (2 € deti), 10 € rodinný pre 2+2 a viac detí, nezáleží na počte vlastných detí. V cene je dvojdňový vstup do RD na podujatie.
Zloženie súpravy: historický parný rušeň Papagáj 477.013, 5 osobných vozňov.
|
|
|
|
Spišský expres
(motorový vlak, Zamračená) |
|
Stanica
|
odchod
|
Liptovský Mikuláš
|
5:55
|
Štrba
|
6:32
|
Svit
|
6:42
|
Poprad
|
7:20
|
Spišská N. Ves
|
7:42
|
Krompachy
|
8:05
|
Margecany
|
8:18
|
Kysak
|
8:37
|
Košice (príchod)
|
8:50
|
Vstupné Spišský expres: Zo žst. LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ a ŠTRBA: 6 € dospelí (3 € deti), 15 € rodinný pre 2+2 a viac detí; Zo žst. POPRAD a SPIŠSKÁ N. VES: 5 € dospelí (3 € deti), 12 € rodinný pre 2+2 a viac detí. Zo žst. MARGECANY a KYSAK: 4,00 € dospelí (2 € deti), 10 € rodinný pre 2+2 a viac detí. V cene je dvojdňový vstup do RD na podujatie. Cestujúci sa späť dopravia riadnymi vlakmi ZSSK a.s.
Zloženie súpravy: Historický motorový rušeň rady 751, medzi fanúšikmi známy aj ako Cecaňa či Pegas. Potiahne dva lôžkové, tri osobné vagóny a reštauračný vozeň z Liptova a Spiša až do Košíc.
|
|
|
|
Nostalgické jazdy v nedeľu 19. apríla 2015
|
|
|
|
Vstupné na jazdy si netreba vopred objednávať a rezervovať, lístky sa kupujú priamo vo vlakoch.
|
|
|
|
Prešovský rýchlik
(parný vlak, súbežná jazda) |
|
Stanica
|
odchod
|
Prešov
|
9:50
|
Kysak
|
10:45
|
Kostoľany n. Hornádom
|
11:00
|
Košice (príchod)
|
11:07
|
Vstupné Prešovský rýchlik: 4,00 € dospelí (2 € deti), 10 € rodinný pre 2+2 a viac detí, nezáleží na počte vlastných detí. V cene je vstup do RD na podujatie. Cestujúci sa späť dopravia riadnymi vlakmi ZSSK a.s.
Zloženie súpravy: historický parný rušeň Papagáj 477.013, 5 osobných vozňov z Prešova do Košíc na Rušňoparádu. V úseku Kostoľany n. Hornádom – Košice bude vlak vedený súčasne s iným parným vlakom ako súbežná jazda.
|
|
|
|
Rudohorská lokálka
|
|
Stanica
|
odchod
|
Gelnica
|
9:10
|
Margecany
|
9:55
|
Kysak
|
10:40
|
Kostoľany n. Hornádom
|
11:00
|
Košice (príchod)
|
11:10
|
Vstupné Rudohorská lokálka: Zo žst. MARGECANY a KYSAK: 4,00 € dospelí (2 € deti), 10 € rodinný pre 2+2 a viac detí, nezáleží na počte vlastných detí. V cene je vstup do RD na podujatie. Cestujúci sa späť dopravia riadnymi vlakmi ZSSK a.s.
Zloženie súpravy: Na trati Gelnica- Margecany motorák M 131.1125 Hurvínek. V Margecanoch sa privesia ku parnému vlaku vedenému Malým Býčkom 422.0108. Okrem toho budú súčasťou vlaku pekné historické vagóny Ci 3-9738 + Ci 4-2093 + clm + Cdlm
|
|
|
|
Okružná jazda
(motorový vlak, Hurvínek) |
|
Stanica
|
odchod
|
Košice
|
13:15
|
Haniska pri Košiciach
|
13:40
|
Krásna n. Hornádom
|
13:55
|
Košice (príchod)
|
14:15
|
Vstupné Okružná jazda: 2 € dospelí (1 € deti), 5 € rodinný pre 2+2 a viac detí, nezáleží na počte vlastných detí.
Zloženie súpravy: M.131.1538 alebo M.131.1125 s prívesným vozňom. Výlet na železničný triangel.
|
NÁM. MARATÓNU MIERU
na Továrenskej ul.- ako linky 22,36 |
9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00
|
MLYNSKÁ BAŠTA
zastávka liniek 71,72 - smer KVP |
9:01, 10:01, 11:01, 12:01, 13:01, 14:01, 15:01, 16:01
|
VODNÁ
zastávka liniek 71,72 - smer KVP |
9:02, 10:02, 11:02, 12:02, 13:02, 14:02, 15:02, 16:02
|
JAKABOV PALÁC
zastávka liniek 71,72 - smer KVP |
9:03, 10:03, 11:03, 12:03, 13:03, 14:03, 15:03, 16:03
|
NÁM. OSLOBODITEĽOV
na Bottovej ul. - zastávka na nástup |
9:05, 10:05, 11:05, 12:05, 13:05, 14:05, 15:05, 16:05
|
SENNÝ TRH
na Jantárovej ulici - ako linka 24 |
9:07, 10:07, 11:07, 12:07, 13:07, 14:07, 15:07, 16:07
|
RUŠŇOVÉ DEPO
na ulici Pri bitúnku |
9:09, 10:09, 11:09, 12:09, 13:09, 14:09, 15:09, 16:09
|
RUŠŇOVÉ DEPO
na ulici Pri bitúnku |
9:30, 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30
|
NÁM. OSLOBODITEĽOV
na Bottovej ul. - zastávka na výstup |
9:33, 10:33, 11:33, 12:33, 13:33, 14:33, 15:33, 16:33
|
JAKABOV PALÁC
zastávka liniek 71,72 - smer Lingov |
9:35, 10:35, 11:35, 12:35, 13:35, 14:35, 15:35, 16:35
|
VODNÁ
zastávka liniek 71,72 - smer Lingov |
9:36, 10:36, 11:36, 12:36, 13:36, 14:36, 15:36, 16:36
|
NÁM. MARATÓNU MIERU
konečná zastávka linky 13 |
9:38, 10:38, 11:38, 12:38, 13:38, 14:38, 15:38, 16:38
|