Table './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_session' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired Železničné.info

Krátke správy z prevádzky: 754.034 to dnes zabalila v Rožňave

Autor: Ing. Peter Páteček <peter.patecek(at)zeleznicne.info>, Téma: Osobná doprava, Vydané dňa: 30. 06. 2016

Veterán klub ZSSK pripravil dnes príjemné prekvapenie pre cestujúcich rýchlikom R 932 Gemeran z Košíc, od decembra 2015, len do Zvolena. Historický motorový rušeň 754.034, koťuha jedna, si na Gemeri jednoducho povedal, že v takej horúčave ďalej ani krok. 
 
 
 


Cestujúci v dnešnom slnečnom a horúcom počasí boli určite nadšení, že rýchlik svoju púť do Zvolena nečakane, viac než na hodinu, prerušil v stanici Rožňava, ktorá je opustenejšia než oáza v púšti. Viete o tom, že aj stanica Rožňava bola kedysi vytypovaná a mala byť zaradená medzi stanice, ktoré sa mali "revitalizovať". Našťastie sa to nestalo, veď ešte by to mohlo pritiahnuť viac cestujúcich do vlakov a to by bol, ako sa na západnom brehu rieky Morava hovorí, „pěkný průser“.
 
Cestujúci mali smolu, pretože aj neďaleká pálenica v Brzotíne bola dnes zatvorená. Veď aj malý štamperlík silného páleného dokáže v horúcom a slnečnom počasí vyprodukovať veľkú opicu. Takže cestujúcim nezostalo nič iné, len vyjsť z tých pozatváraných klimatizovaných vozňov a chladiť sa v ich tieni. Našťastie, nič netrvá večne, ani láska k jednej slečne, hovoria starí frajeri. Z Košíc prišiel na pomoc rekonštruovaný historický kúsok, ktorý rýchlik R 932 Gemeran úspešne priviezol až do cieľovej stanice, od decembra 2015, do Zvolena (+104). 
 
Rýchlik R 932 Gemeran na prvej koľaji
R 932 Gemeran
 
Rušeň 757.009 posunuje
R 932 Gemeran
 
R 932 Gemeran
 
R 932 Gemeran
 
Vlakovou sa stala 757.009
R 932 Gemeran
 
Ešte pár minút a je odchod
R 932 Gemeran
 
Meškajúci R 932 Gemeran odchádza zo stanice Rožňava
R 932 Gemeran

 

Text a foto: © autor